Tak ti, Karle, nevím…

čtvrtek 3. březen 2011 12:04

Dilematům je lepší se vyhýbat. Jejich řešení totiž může být zapeklité. Své o tom ví třeba Jiřina Bohdalová, která v jednom z dřívějších populárních skečů čelila rozhodnutí, zda objednat, či neobjednat uhlí. Sice si už nevybavím, jak to dopadlo, ale za to si pamatuji, že nebohého partnera bombardovala dotazy, začínajícími větou: Tak ti, Karle, nevím… V obdobné situaci se zřejmě ocitl i poslanec Stanislav Huml.

Také tápe, zda má, či nemá trvat na imunitě, jíž se těší díky svému postavení v nejvyšším zákonodárném sboru. Nejprve se hodlal postavit policejnému vyšetřování jako správný chlap. Tedy čelem. Bez jakýchkoli výsad. Přešlo ho to zřejmě ve chvíli, když zjistil, z čeho by se měl odpovídat. Obvinění pro podezření z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku, za něž hrozí slušná paleta, přece nelze brát na lehkou váhu.

Nelze se divit, že přestal být tak rigorózní. Ona totiž imunita, jejíž omezení je takříkajíc trvalkou na jednáních našich nejvyšších zastupitelů, má něco do sebe. A vzdal by se jí jen člověk se sebevražednými sklony. Zda příslušný výbor, který by měl rozhodnout do necelých dvou neděl, „svého člověka“ podrží, je zatím ve hvězdách.  Ovšem dosavadní zkušenosti z podobných kauz napovídají, že poslancům i senátorům se do precedentních řešení příliš nechce.

„Obyčejní lidé“ mají vlastně kliku, že se jich tyto věci netýkají. Něco jsi provedl, zodpovídáš se. Jak prosté, milý Watsone!

 

Helena Kratzerová

Helena Kratzerová

Helena Kratzerová

Domácí i zahraniční dění s trochou nadsázky a ironie

O vážných věcech poněkud nevážně, v duchu rčení: Směji se, abych nemusela plakat.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora